RR0816P-2672-B-T5-42C
Susumu
제품 번호:
RR0816P-2672-B-T5-42C
제조업체:
Susumu
패키지:
0603
설명:
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/16W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 26.7 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W