RSF1JB5R60
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RSF1JB5R60
패키지:
Axial
설명:
RES 5.6 OHM 5% 1W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 1W