Rohm Semiconductor
제품 번호:
RSJ301N10TL
제조업체:
패키지:
TO-263S
배치:
-
설명:
NCH 100V 30A POWER MOSFET : RSJ3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.66
$2.66
10
$2.23535
$22.3535
100
$1.80823
$180.823
500
$1.607362
$803.681
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2100 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 60 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 46mOhm @ 15A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-263S |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Power Dissipation (Max) | 50W (Ta) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RSJ301 |