RT0603DRD072K67L
YAGEO
제품 번호:
RT0603DRD072K67L
설명:
RES SMD 2.67KOHM 0.5% 1/10W 0603
재고 : 5004
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 2.67 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W