RT0603WRD0782KL
YAGEO
제품 번호:
RT0603WRD0782KL
설명:
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/10W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 82 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W