RU1608JR033CS
Samsung Electro-Mechanics
제품 번호:
RU1608JR033CS
패키지:
0603
설명:
RES 0.033 OHM 5% 1/4W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 33 mOhms
Series RU
Power (Watts) 0.25W, 1/4W