/ DC DC Converters / RV-3.309S/P/R6.4
minImg
RV-3.309S/P/R6.4
Recom Power
제품 번호:
RV-3.309S/P/R6.4
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 9V 2W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 222mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series ECONOLINE RV/R (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 85%