RWR74S27R4FRBSL
Vishay Dale
제품 번호:
RWR74S27R4FRBSL
설명:
RES 27.4 OHM 5W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27.4 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
Power (Watts) 5W
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)