RWR78N28R0FRRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RWR78N28R0FRRSL
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 28 OHM 10W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 28 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Power (Watts) 10W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)