RWR80N12R0FSBSL
Vishay Dale
제품 번호:
RWR80N12R0FSBSL
설명:
RES 12 OHM 2W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Power (Watts) 2W
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate S (0.001%)