RWR80N4R70DMRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RWR80N4R70DMRSL
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 4.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate M (1%)