RWR81S1020FRS70
Vishay Dale
제품 번호:
RWR81S1020FRS70
설명:
RES 102 OHM 1W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 102 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Power (Watts) 1W
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)