RWR82N4R99FRB12
Vishay Dale
제품 번호:
RWR82N4R99FRB12
설명:
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.99 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
Power (Watts) 1.5W
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)