RWR84N11R1BRB12
Vishay Dale
제품 번호:
RWR84N11R1BRB12
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 11.1 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11.1 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)