RWR84S46R4FMRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RWR84S46R4FMRSL
설명:
RES 46.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 46.4 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Power (Watts) 7W
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)