RWR89N70R0FRB12
Vishay Dale
제품 번호:
RWR89N70R0FRB12
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 70 OHM 3W 1% WW AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 70 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)