Littelfuse Inc.
제품 번호:
RXEF375-2
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
PTC RESET FUSE 72V 3.75A RADIAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 72V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 3.75 A |
| Height - Seated (Max) | 1.252" (31.80mm) |
| Approval Agency | CQC, CSA, TUV, UL |
| Lead Spacing | 0.400" (10.15mm) |
| Current - Max | 40 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.071" Dia x 0.118" T (27.20mm x 3.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 80 mOhms |
| Ratings | - |
| Series | PolySwitch®, RXEF |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Thickness (Max) | - |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 30 mOhms |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 7.5 A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Time to Trip | 24 s |