TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
제품 번호:
RZF1-1A6-L048
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.1065
$3.1065
10
$2.9146
$29.146
25
$2.59084
$64.771
50
$2.46107
$123.0535
100
$2.331585
$233.1585
250
$2.07252
$518.13
500
$1.942978
$971.489
1000
$1.813455
$1813.455
5000
$1.748684
$8743.42
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 11 mA |
| Coil Resistance | 4.35 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | RZF, SCHRACK |
| Operate Time | 8 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Must Operate Voltage | 33.6 VDC |
| Release Time | 6 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | RZF1 |