Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
S10CMHM3/I
패키지:
DO-214AB (SMC)
배치:
-
설명:
DIODE GEN PURP 1KV 10A DO214AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8265
$0.8265
10
$0.71725
$7.1725
100
$0.496565
$49.6565
500
$0.414884
$207.442
1000
$0.353096
$353.096
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 µs |
| Capacitance @ Vr, F | 79pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AB (SMC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | S10 |