SMC Diode Solutions
제품 번호:
S4D30120D
제조업체:
패키지:
TO-247AD
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY SILICON CARBIDE S
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.082
$9.082
10
$7.7843
$77.843
100
$6.487265
$648.7265
500
$5.724035
$2862.0175
1000
$5.151641
$5151.641
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 15 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | S4D30120 |