Eaton - Electronics Division
제품 번호:
S501-5-R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.9255
$6.9255
5
$6.6861
$33.4305
10
$6.44765
$64.4765
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 25 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.019 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | BSI, CCC, CSA, cURus, IMQ, MITI/JET, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | S501 |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |