SA101C102MAA
KYOCERA AVX
제품 번호:
SA101C102MAA
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF