Panjit International Inc.
제품 번호:
SB1040CT_T0_00001
패키지:
TO-220AB
배치:
-
설명:
TO-220AB, SKY
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.53295
$5.3295
100
$0.36917
$36.917
500
$0.308465
$154.2325
1000
$0.262523
$262.523
2000
$0.233804
$467.608
5000
$0.221502
$1107.51
10000
$0.205096
$2050.96
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 5 A |
| Mfr | Panjit International Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -50°C ~ 125°C |
| Base Product Number | SB1040 |