Diodes Incorporated
제품 번호:
SBR3040CTFP
제조업체:
패키지:
ITO-220AB
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SBR 40V 15A ITO220AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.558
$1.558
10
$1.29295
$12.9295
100
$1.02904
$102.904
500
$0.870751
$435.3755
1000
$0.738815
$738.815
2000
$0.701879
$1403.758
5000
$0.675488
$3377.44
10000
$0.653125
$6531.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 40 V |
| Series | SBR® |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Super Barrier |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 15 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SBR3040 |