Diodes Incorporated
제품 번호:
SBR3U100LP-7
제조업체:
패키지:
U-DFN3030-8
배치:
-
설명:
DIODE SBR 100V 3A U-DFN3030-8
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.722
$0.722
10
$0.63365
$6.3365
100
$0.485545
$48.5545
500
$0.3838
$191.9
1000
$0.30704
$307.04
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | U-DFN3030-8 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 100 V |
| Series | SBR® |
| Package / Case | 8-PowerUDFN |
| Technology | Super Barrier |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790 mV @ 3 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SBR3U100 |