Kingbright
제품 번호:
SC10-21CGKWA
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
DISPLAY 7-SEG 1" SGL GREEN 10DIP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 95mcd |
| Size / Dimension | 1.339" H x 0.551" W x 0.413" D (34.00mm x 14.00mm x 10.50mm) |
| Product Status | Active |
| Power Dissipation (Max) | 150mW |
| Series | - |
| Common Pin | Common Cathode |
| Display Type | 7-Segment |
| Package / Case | 10-DIP (1.197", 30.40mm) |
| Number of Characters | 1 |
| Digit/Alpha Size | 1.00" (25.40mm) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 4.2V |
| Wavelength - Peak | 574nm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SC10-21 |