SCB15P15B-2C
NKK Switches
제품 번호:
SCB15P15B-2C
제조업체:
NKK Switches
설명:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V
사용자 가이드
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.50mm Dia
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Rear
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series SCB
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V