Nidec Components Corporation
제품 번호:
SD-1010
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.983
$2.983
10
$2.81485
$28.1485
25
$2.55892
$63.973
100
$2.217775
$221.7775
250
$2.010618
$502.6545
500
$1.864413
$932.2065
1000
$1.730358
$1730.358
2500
$1.571946
$3929.865
5000
$1.462278
$7311.39
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 16 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.154" (3.90mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | SD-1000 |
| Body Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Length | 0.394" (10.00mm) |
| Electrical Life | 20,000 Steps |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Washable | No |