Nidec Components Corporation
제품 번호:
SD-1111
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.028
$4.028
10
$3.86175
$38.6175
25
$3.52602
$88.1505
100
$3.05596
$305.596
250
$2.770542
$692.6355
500
$2.569066
$1284.533
1000
$2.384358
$2384.358
2500
$2.166076
$5415.19
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 16 |
| Actuator Level | Raised |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Rotary with Shaft |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.394" (10.00mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | SD-1000 |
| Body Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Length | 0.394" (10.00mm) |
| Electrical Life | 20,000 Steps |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Washable | No |