/ Fixed Inductors / SDCL1V4018-221M-R
minImg
SDCL1V4018-221M-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
SDCL1V4018-221M-R
설명:
IND 220 UH 0.30A SMT
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 4.83Ohm Max
Ratings -
Series SDCL1V40
Inductance 220 µH