SDI12-24-UDC-P5R
CUI Inc.
제품 번호:
SDI12-24-UDC-P5R
제조업체:
CUI Inc.
설명:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 2.95" L x 1.89" W x 1.18" H (75.0mm x 48.0mm x 30.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Series SDI12-UD (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Standard Number C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC