SMC Diode Solutions
제품 번호:
SDUR16Q20CT
제조업체:
패키지:
TO-220AB
배치:
-
설명:
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.874
$0.874
10
$0.7163
$7.163
100
$0.55689
$55.689
500
$0.472074
$236.037
1000
$0.38455
$384.55
2000
$0.362007
$724.014
5000
$0.344764
$1723.82
10000
$0.328852
$3288.52
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 8 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SDUR16 |