Bourns Inc.
제품 번호:
SF-0402FP160-2
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 32VDC 0402
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.608
$0.608
5
$0.5928
$2.964
10
$0.5738
$5.738
50
$0.48317
$24.1585
100
$0.40109
$40.109
250
$0.36461
$91.1525
500
$0.309928
$154.964
1000
$0.273458
$273.458
5000
$0.246107
$1230.535
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 150°C |
| Melting I²t | 0.01672 |
| Response Time | Fast Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 1.6 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W x 0.014" H (1.00mm x 0.52mm x 0.35mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SinglFuse™ SF-0402FP |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SF-0402 |