Sullins Connector Solutions
제품 번호:
SFH11-PBPC-D25-RA-BK
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HDR 50POS 0.1 GOLD PCB R/A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.717
$2.717
10
$2.46525
$24.6525
100
$2.1717
$217.17
500
$1.845945
$922.9725
1000
$1.574482
$1574.482
5000
$1.56845
$7842.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.236" (6.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Style | Board to Board |
| Features | Polarizing Key |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 50 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | SFH11 |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.106" (2.69mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SFH11 |