Vishay Semiconductor Opto Division
제품 번호:
SFH6318T
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.8905
$1.8905
10
$1.1989
$11.989
100
$0.887015
$88.7015
500
$0.8151
$407.55
1000
$0.671251
$671.251
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Current Transfer Ratio (Max) | 2600% @ 1.6mA |
| Input Type | DC |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Output Type | Transistor with Base |
| Voltage - Isolation | 4000Vrms |
| Voltage - Output (Max) | 7V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | 300% @ 1.6mA |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 2µs, 2µs |
| Vce Saturation (Max) | - |
| Current - Output / Channel | 60mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 20 mA |
| Base Product Number | SFH6318 |