SFM210-LPPE-S19-SC-BK
Sullins Connector Solutions
제품 번호:
SFM210-LPPE-S19-SC-BK
설명:
CONN HDR 19POS 0.039 GOLD SMD
사용자 가이드
Insulation Height 0.087" (2.20mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header, Top or Bottom Entry
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Sullins Connector Solutions
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 125°C