SFM230-NPPN-D30-SM-BK
Sullins Connector Solutions
제품 번호:
SFM230-NPPN-D30-SM-BK
설명:
CONN HDR 60POS 0.079 GOLD SMD
사용자 가이드
Insulation Height 0.091" (2.30mm)
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 60
Termination Solder
Fastening Type Push-Pull
Mounting Type Surface Mount
Contact Finish Thickness - Post Flash
Insulation Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Series SFM230
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)