/ Film Capacitors / SFP44T20K284B-F
minImg
SFP44T20K284B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
SFP44T20K284B-F
설명:
CAP FILM 20UF 10% 440VAC RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 2.960" (75.18mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 1.870" Dia (47.50mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series SF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 20 µF