SFR16S0002402JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
SFR16S0002402JR500
설명:
RES 24K OHM 1/2W 5% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 24 kOhms
Series SFR16S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W