SFR2500005102JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
SFR2500005102JR500
설명:
RES 51K OHM 0.4W 5% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 51 kOhms
Series SFR25
Power (Watts) 0.4W