SG73P1JRTTD5111F
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
SG73P1JRTTD5111F
패키지:
0603
설명:
RES 5.11K OHM 1% 1/3W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.11 kOhms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W