SG73P1JRTTD6R8J
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
SG73P1JRTTD6R8J
패키지:
0603
설명:
RES 6.8 OHM 5% 1/3W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 Ohms
Series SG73P-RT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W