Rohm Semiconductor
제품 번호:
SH8KC7TB1
제조업체:
패키지:
8-SOP
배치:
-
설명:
60V 10.5A DUAL NCH+NCH, SOP8, PO
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.5485
$1.5485
10
$1.2692
$12.692
100
$0.987335
$98.7335
500
$0.836874
$418.437
1000
$0.68172
$681.72
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1400pF @ 30V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 22nC @ 10V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 12.4mOhm @ 10.5A, 10V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 2W (Ta) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10.5A (Ta) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SH8KC7 |