/ Oscillators / SIT1602AI-83-33E-37.500000
minImg
SIT1602AI-83-33E-37.500000
SiTime
제품 번호:
SIT1602AI-83-33E-37.500000
제조업체:
SiTime
설명:
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series SiT1602
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 37.5 MHz