/ Oscillators / SIT9003AC-83-33DD-74.00000X
minImg
SIT9003AC-83-33DD-74.00000X
SiTime
제품 번호:
SIT9003AC-83-33DD-74.00000X
설명:
MEMS OSC XO 74.0000MHZ LVCMOS LV
사용자 가이드
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 4.1mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Function -
Series SiT9003
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 74 MHz