Panasonic Electronic Components
제품 번호:
SK8403190L
패키지:
HSSO8-F1-B
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 30V 10A 8HSSO
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.684
$0.684
10
$0.58995
$5.8995
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1092 pF @ 10 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 6.3 nC @ 4.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10mOhm @ 70A, 10V |
| Supplier Device Package | HSSO8-F1-B |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 1.01mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Power Dissipation (Max) | 2W (Ta), 19W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerSMD, Flat Leads |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10A (Ta), 19A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |