Samtec Inc.
제품 번호:
SLW-107-01-G-D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.344
$3.344
10
$3.20625
$32.0625
25
$2.93892
$73.473
50
$2.80535
$140.2675
100
$2.671685
$267.1685
250
$2.33776
$584.44
500
$2.270956
$1135.478
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.180" (4.57mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Polyester, Glass Filled |
| Series | SLW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.115" (2.92mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | 6.09mm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SLW-107 |