Samtec Inc.
제품 번호:
SLW-108-01-T-D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 16POS 0.1 TIN PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.2325
$2.2325
10
$2.0292
$20.292
25
$1.90456
$47.614
50
$1.82172
$91.086
100
$1.738975
$173.8975
250
$1.57339
$393.3475
500
$1.449168
$724.584
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.180" (4.57mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyester, Glass Filled |
| Series | SLW |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.115" (2.92mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | 6.09mm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SLW-108 |