/ TVS Diodes / SM15T150CAHM3/H
minImg
SM15T150CAHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
SM15T150CAHM3/H
패키지:
DO-214AB (SMC)
설명:
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB
사용자 가이드
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 143V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 207V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 128V