/ TVS Diodes / SMAJ130AHM3/H
minImg
SMAJ130AHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
SMAJ130AHM3/H
패키지:
DO-214AC (SMA)
설명:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 400W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V